Income Breakdown
| TV Revenue | $7.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $8.4M |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $227K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $90K |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$24.8M |
$9.9M |
$14.9M |
$155.8M |
| Jun 2029 |
$7.3M |
$9.1M |
$-1.8M |
$140.7M |
| May 2029 |
$8.6M |
$8.7M |
$-102K |
$142.3M |
| Apr 2029 |
$11.7M |
$7.6M |
$4.1M |
$142.1M |
| Mar 2029 |
$14.4M |
$7.7M |
$6.6M |
$137.8M |
| Feb 2029 |
$10.8M |
$8.0M |
$2.8M |
$131.0M |
| Jan 2029 |
$39.3M |
$9.1M |
$30.2M |
$127.9M |
| Dec 2028 |
$17.6M |
$10.3M |
$7.3M |
$97.5M |
| Nov 2028 |
$20.4M |
$9.0M |
$11.4M |
$89.9M |
| Oct 2028 |
$11.6M |
$10.0M |
$1.6M |
$78.3M |
| Sep 2028 |
$25.8M |
$8.8M |
$17.0M |
$76.4M |
| Aug 2028 |
$8.6M |
$8.7M |
$-48K |
$59.2M |