Income Breakdown
| TV Revenue | $5.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.8M |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $105K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $15K |
| Facility Maintenance | $838K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$5.7M |
$5.8M |
$-86K |
$56.5M |
| Nov 2028 |
$5.7M |
$6.3M |
$-591K |
$56.5M |
| Oct 2028 |
$6.2M |
$5.9M |
$336K |
$57.0M |
| Sep 2028 |
$5.7M |
$5.7M |
$-45K |
$56.6M |
| Aug 2028 |
$5.7M |
$6.1M |
$-399K |
$56.5M |
| Jul 2028 |
$5.7M |
$4.9M |
$796K |
$56.8M |
| Jun 2028 |
$14.5M |
$5.3M |
$9.2M |
$56.7M |
| May 2028 |
$5.7M |
$6.0M |
$-328K |
$47.4M |
| Apr 2028 |
$5.8M |
$5.5M |
$301K |
$47.7M |
| Mar 2028 |
$5.7M |
$5.1M |
$642K |
$47.3M |
| Feb 2028 |
$5.7M |
$5.7M |
$-50K |
$46.6M |
| Jan 2028 |
$6.2M |
$4.6M |
$1.6M |
$50.8M |