Income Breakdown
| TV Revenue | $1.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $8K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $622K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.6M |
$2.3M |
$279K |
$1.5M |
| Jul 2029 |
$2.9M |
$2.4M |
$562K |
$2.0M |
| Jun 2029 |
$2.0M |
$2.2M |
$-182K |
$1.4M |
| May 2029 |
$1.8M |
$2.0M |
$-140K |
$1.6M |
| Apr 2029 |
$1.8M |
$1.8M |
$-60K |
$1.8M |
| Mar 2029 |
$1.8M |
$1.8M |
$-76K |
$1.8M |
| Feb 2029 |
$1.9M |
$1.8M |
$23K |
$1.9M |
| Jan 2029 |
$3.1M |
$1.8M |
$1.3M |
$2.2M |
| Dec 2028 |
$1.8M |
$1.8M |
$-51K |
$895K |
| Nov 2028 |
$1.8M |
$1.3M |
$464K |
$946K |
| Oct 2028 |
$1.8M |
$1.6M |
$151K |
$482K |
| Sep 2028 |
$2.2M |
$2.1M |
$43K |
$331K |