Income Breakdown
| TV Revenue | $512K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $759K |
| Staff Wages | $36K |
| Transfer Amortization | $5K |
| Debt Interest | $151K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2028 |
$938K |
$1.1M |
$-149K |
$-10.3M |
| Mar 2028 |
$931K |
$1.0M |
$-76K |
$-10.2M |
| Feb 2028 |
$925K |
$1.1M |
$-143K |
$-10.1M |
| Jan 2028 |
$933K |
$1.7M |
$-803K |
$-10.0M |
| Dec 2027 |
$307K |
$962K |
$-655K |
$-9.2M |
| Nov 2027 |
$331K |
$956K |
$-625K |
$-8.5M |
| Oct 2027 |
$306K |
$1.1M |
$-801K |
$-7.9M |
| Sep 2027 |
$309K |
$764K |
$-455K |
$-7.1M |
| Aug 2027 |
$311K |
$1.1M |
$-806K |
$-6.7M |
| Jul 2027 |
$314K |
$775K |
$-461K |
$-5.9M |
| Jun 2027 |
$185K |
$838K |
$-653K |
$-5.4M |
| May 2027 |
$152K |
$878K |
$-726K |
$-4.8M |