Income Breakdown
| TV Revenue | $164K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $49K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $124K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $701K |
| Staff Wages | $46K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $5K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$337K |
$878K |
$-541K |
$-828K |
| Feb 2027 |
$314K |
$816K |
$-501K |
$-287K |
| Jan 2027 |
$284K |
$813K |
$-529K |
$214K |
| Dec 2026 |
$282K |
$813K |
$-532K |
$743K |
| Nov 2026 |
$188K |
$847K |
$-659K |
$1.3M |
| Oct 2026 |
$209K |
$1.2M |
$-1.0M |
$1.9M |
| Sep 2026 |
$253K |
$1.1M |
$-859K |
$3.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.8M |