Income Breakdown
| TV Revenue | $5.3M |
| TV Placement Bonus | $527K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $9K |
| Transfer Amortization | $57K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $37K |
| Facility Maintenance | $744K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$6.5M |
$2.9M |
$3.5M |
$28.8M |
| Jul 2029 |
$6.8M |
$2.9M |
$4.0M |
$25.2M |
| Jun 2029 |
$6.6M |
$2.5M |
$4.1M |
$21.6M |
| May 2029 |
$6.6M |
$2.4M |
$4.2M |
$17.5M |
| Apr 2029 |
$6.5M |
$2.4M |
$4.1M |
$13.2M |
| Mar 2029 |
$2.2M |
$2.2M |
$13K |
$9.1M |
| Feb 2029 |
$6.5M |
$1.9M |
$4.6M |
$9.0M |
| Jan 2029 |
$3.4M |
$1.7M |
$1.7M |
$6.5M |
| Dec 2028 |
$2.2M |
$1.7M |
$481K |
$4.8M |
| Nov 2028 |
$2.2M |
$1.7M |
$481K |
$4.3M |
| Oct 2028 |
$2.3M |
$1.7M |
$652K |
$3.9M |
| Sep 2028 |
$2.3M |
$1.8M |
$514K |
$3.2M |