Income Breakdown
| TV Revenue | $5.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $223K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $764K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$6.1M |
$2.5M |
$3.5M |
$49.4M |
| Dec 2028 |
$5.0M |
$2.4M |
$2.6M |
$45.8M |
| Nov 2028 |
$5.0M |
$2.4M |
$2.6M |
$43.3M |
| Oct 2028 |
$5.0M |
$2.7M |
$2.3M |
$40.7M |
| Sep 2028 |
$5.4M |
$2.4M |
$3.0M |
$38.4M |
| Aug 2028 |
$5.2M |
$1.7M |
$3.5M |
$35.4M |
| Jul 2028 |
$6.2M |
$1.7M |
$4.4M |
$32.0M |
| Jun 2028 |
$10.4M |
$1.8M |
$8.6M |
$27.6M |
| May 2028 |
$5.0M |
$1.8M |
$3.2M |
$19.0M |
| Apr 2028 |
$5.1M |
$2.1M |
$3.0M |
$15.8M |
| Mar 2028 |
$5.1M |
$2.0M |
$3.1M |
$12.8M |
| Feb 2028 |
$4.9M |
$2.6M |
$2.4M |
$9.8M |