Income Breakdown
| TV Revenue | $5.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.2M |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $54K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $17K |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.4M |
$4.4M |
$970K |
$147.6M |
| Jul 2029 |
$8.1M |
$4.7M |
$3.4M |
$146.6M |
| Jun 2029 |
$5.5M |
$4.4M |
$1.2M |
$143.1M |
| May 2029 |
$5.5M |
$4.3M |
$1.2M |
$141.9M |
| Apr 2029 |
$5.5M |
$4.4M |
$1.1M |
$140.6M |
| Mar 2029 |
$5.4M |
$4.2M |
$1.1M |
$139.4M |
| Feb 2029 |
$10.4M |
$3.9M |
$6.5M |
$138.2M |
| Jan 2029 |
$15.0M |
$3.7M |
$11.4M |
$131.7M |
| Dec 2028 |
$6.8M |
$4.5M |
$2.2M |
$120.3M |
| Nov 2028 |
$7.3M |
$4.8M |
$2.5M |
$118.0M |
| Oct 2028 |
$15.4M |
$3.9M |
$11.4M |
$115.5M |
| Sep 2028 |
$8.3M |
$4.3M |
$4.0M |
$104.0M |