Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| Matchday Revenue | $66K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $418K |
| Staff Wages | $7K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$1.8M |
$496K |
$1.3M |
$807K |
| Feb 2029 |
$1.8M |
$491K |
$1.3M |
$-507K |
| Jan 2029 |
$3.0M |
$583K |
$2.5M |
$-1.8M |
| Dec 2028 |
$1.8M |
$496K |
$1.3M |
$-4.3M |
| Nov 2028 |
$1.8M |
$496K |
$1.3M |
$-5.6M |
| Oct 2028 |
$1.7M |
$769K |
$976K |
$-6.8M |
| Sep 2028 |
$1.7M |
$527K |
$1.2M |
$-7.8M |
| Aug 2028 |
$711K |
$538K |
$172K |
$-9.0M |
| Jul 2028 |
$700K |
$524K |
$176K |
$-9.2M |
| Jun 2028 |
$274K |
$523K |
$-249K |
$-9.4M |
| May 2028 |
$271K |
$540K |
$-269K |
$-9.1M |
| Apr 2028 |
$70K |
$531K |
$-461K |
$-8.9M |