Income Breakdown
| TV Revenue | $4.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $394K |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $541 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $697K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$5.1M |
$1.1M |
$4.0M |
$21.6M |
| Dec 2028 |
$3.5M |
$1.1M |
$2.4M |
$17.6M |
| Nov 2028 |
$3.6M |
$1.1M |
$2.5M |
$15.1M |
| Oct 2028 |
$3.6M |
$1.6M |
$2.0M |
$12.7M |
| Sep 2028 |
$3.6M |
$1.2M |
$2.4M |
$10.6M |
| Aug 2028 |
$3.6M |
$1.1M |
$2.5M |
$8.2M |
| Jul 2028 |
$3.7M |
$1.1M |
$2.5M |
$5.7M |
| Jun 2028 |
$3.7M |
$1.1M |
$2.5M |
$3.2M |
| May 2028 |
$1.5M |
$651K |
$809K |
$630K |
| Apr 2028 |
$1.5M |
$644K |
$814K |
$-179K |
| Mar 2028 |
$1.7M |
$635K |
$1.0M |
$-994K |
| Feb 2028 |
$648K |
$673K |
$-26K |
$-2.0M |