Income Breakdown
| TV Revenue | $2.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $125K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $202K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $779K |
| Staff Wages | $46K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $25K |
| Facility Maintenance | $734K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2028 |
$2.4M |
$1.6M |
$826K |
$25.7M |
| Jan 2028 |
$4.0M |
$1.5M |
$2.5M |
$24.9M |
| Dec 2027 |
$3.6M |
$1.4M |
$2.1M |
$22.4M |
| Nov 2027 |
$4.1M |
$1.4M |
$2.7M |
$20.2M |
| Oct 2027 |
$2.9M |
$1.7M |
$1.2M |
$17.5M |
| Sep 2027 |
$5.1M |
$1.4M |
$3.7M |
$16.3M |
| Aug 2027 |
$2.2M |
$1.4M |
$769K |
$12.6M |
| Jul 2027 |
$2.2M |
$1.4M |
$766K |
$11.8M |
| Jun 2027 |
$898K |
$1.1M |
$-242K |
$11.0M |
| May 2027 |
$881K |
$1.1M |
$-231K |
$11.3M |
| Apr 2027 |
$1.0M |
$1.1M |
$-68K |
$11.5M |
| Mar 2027 |
$260K |
$993K |
$-734K |
$11.6M |