Income Breakdown
| TV Revenue | $647K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $38K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $533K |
| Staff Wages | $41K |
| Transfer Amortization | $3K |
| Debt Interest | $33K |
| Loan Fees (Out) | $8K |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$685K |
$733K |
$-48K |
$-3.5M |
| Jul 2027 |
$205K |
$626K |
$-420K |
$-3.5M |
| Jun 2027 |
$217K |
$629K |
$-412K |
$-3.0M |
| May 2027 |
$237K |
$758K |
$-521K |
$-2.6M |
| Apr 2027 |
$43K |
$647K |
$-603K |
$-2.1M |
| Mar 2027 |
$39K |
$620K |
$-581K |
$-1.5M |
| Feb 2027 |
$60K |
$676K |
$-616K |
$-941K |
| Jan 2027 |
$438K |
$586K |
$-148K |
$-328K |
| Dec 2026 |
$43K |
$564K |
$-521K |
$-183K |
| Nov 2026 |
$43K |
$560K |
$-517K |
$335K |
| Oct 2026 |
$43K |
$560K |
$-516K |
$849K |
| Sep 2026 |
$96K |
$498K |
$-402K |
$1.4M |