Income Breakdown
| TV Revenue | $405K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $11K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $98K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $71K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $12K |
| Loan Fees (Out) | $31K |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$514K |
$1.6M |
$-1.1M |
$-2.2M |
| Feb 2027 |
$458K |
$1.6M |
$-1.1M |
$-1.1M |
| Jan 2027 |
$2.0M |
$1.4M |
$610K |
$-19K |
| Dec 2026 |
$412K |
$1.3M |
$-935K |
$-634K |
| Nov 2026 |
$417K |
$1.4M |
$-973K |
$295K |
| Oct 2026 |
$477K |
$1.5M |
$-979K |
$1.3M |
| Sep 2026 |
$548K |
$1.2M |
$-649K |
$2.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.2M |