Income Breakdown
| TV Revenue | $3.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $18K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $44K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $623K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$3.7M |
$1.8M |
$1.9M |
$1.8M |
| Jul 2027 |
$3.8M |
$1.3M |
$2.5M |
$-49K |
| Jun 2027 |
$1.5M |
$1.7M |
$-200K |
$-2.5M |
| May 2027 |
$1.7M |
$1.5M |
$196K |
$-2.3M |
| Apr 2027 |
$1.7M |
$1.3M |
$339K |
$-2.5M |
| Mar 2027 |
$419K |
$1.4M |
$-935K |
$-2.8M |
| Feb 2027 |
$417K |
$1.2M |
$-818K |
$-1.9M |
| Jan 2027 |
$1.9M |
$1.2M |
$670K |
$-1.1M |
| Dec 2026 |
$412K |
$1.1M |
$-724K |
$-1.8M |
| Nov 2026 |
$428K |
$1.2M |
$-741K |
$-1.0M |
| Oct 2026 |
$118K |
$2.0M |
$-1.9M |
$-301K |
| Sep 2026 |
$128K |
$1.1M |
$-982K |
$1.6M |