Income Breakdown
| TV Revenue | $724K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $38K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $888K |
| Staff Wages | $58K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $63K |
| Loan Fees (Out) | $5K |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$764K |
$1.2M |
$-405K |
$-6.4M |
| Jun 2027 |
$194K |
$1.2M |
$-1.0M |
$-6.0M |
| May 2027 |
$215K |
$1.2M |
$-951K |
$-5.0M |
| Apr 2027 |
$216K |
$1.2M |
$-935K |
$-4.0M |
| Mar 2027 |
$48K |
$1.2M |
$-1.1M |
$-3.1M |
| Feb 2027 |
$45K |
$1.1M |
$-1.1M |
$-2.0M |
| Jan 2027 |
$386K |
$1.1M |
$-713K |
$-881K |
| Dec 2026 |
$43K |
$1.1M |
$-1.0M |
$-168K |
| Nov 2026 |
$43K |
$1.0M |
$-995K |
$843K |
| Oct 2026 |
$1.1M |
$1.7M |
$-572K |
$1.8M |
| Sep 2026 |
$264K |
$1.0M |
$-766K |
$2.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.2M |