Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $76K |
| Transfer Amortization | $3K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $59K |
| Facility Maintenance | $185K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$2.2M |
$2.3M |
$-117K |
$707K |
| Sep 2027 |
$2.3M |
$2.0M |
$372K |
$821K |
| Aug 2027 |
$2.4M |
$2.5M |
$-130K |
$446K |
| Jul 2027 |
$2.4M |
$2.6M |
$-216K |
$573K |
| Jun 2027 |
$2.6M |
$2.4M |
$200K |
$786K |
| May 2027 |
$2.6M |
$2.4M |
$193K |
$583K |
| Apr 2027 |
$2.6M |
$2.4M |
$147K |
$388K |
| Mar 2027 |
$2.6M |
$2.4M |
$131K |
$238K |
| Feb 2027 |
$2.8M |
$2.5M |
$315K |
$105K |
| Jan 2027 |
$2.4M |
$2.5M |
$-94K |
$-213K |
| Dec 2026 |
$1.1M |
$2.5M |
$-1.4M |
$-122K |
| Nov 2026 |
$506K |
$2.6M |
$-2.1M |
$1.2M |