Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $173K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $234K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.3M |
| Staff Wages | $32K |
| Transfer Amortization | $85K |
| Debt Interest | $268K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $195K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.8M |
$5.2M |
$-2.4M |
$-28.6M |
| Dec 2028 |
$2.5M |
$4.3M |
$-1.8M |
$-26.3M |
| Nov 2028 |
$2.5M |
$3.8M |
$-1.3M |
$-24.6M |
| Oct 2028 |
$2.5M |
$4.2M |
$-1.7M |
$-23.4M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$5.0M |
$-2.6M |
$-21.8M |
| Aug 2028 |
$2.3M |
$15.2M |
$-13.0M |
$-19.3M |
| Jul 2028 |
$2.3M |
$3.7M |
$-1.4M |
$-6.4M |
| Jun 2028 |
$5.5M |
$2.9M |
$2.7M |
$-5.1M |
| May 2028 |
$2.3M |
$4.7M |
$-2.4M |
$-7.9M |
| Apr 2028 |
$2.3M |
$3.6M |
$-1.3M |
$-5.6M |
| Mar 2028 |
$2.6M |
$3.1M |
$-458K |
$-4.3M |
| Feb 2028 |
$3.1M |
$3.2M |
$-133K |
$-4.0M |