Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $71K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $626K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $616K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.4M |
$1.3M |
$108K |
$1.4M |
| Jul 2029 |
$1.3M |
$1.3M |
$60K |
$1.3M |
| Jun 2029 |
$1.9M |
$1.3M |
$531K |
$1.2M |
| May 2029 |
$1.3M |
$1.4M |
$-1K |
$684K |
| Apr 2029 |
$1.3M |
$1.2M |
$84K |
$685K |
| Mar 2029 |
$1.4M |
$949K |
$455K |
$601K |
| Feb 2029 |
$1.8M |
$976K |
$780K |
$146K |
| Jan 2029 |
$1.6M |
$992K |
$561K |
$-634K |
| Dec 2028 |
$1.5M |
$921K |
$616K |
$-1.2M |
| Nov 2028 |
$1.3M |
$919K |
$429K |
$-1.8M |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$1.1M |
$217K |
$-2.2M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$849K |
$446K |
$-2.5M |