Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.8M |
| Staff Wages | $68K |
| Transfer Amortization | $10K |
| Debt Interest | $15K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$1.9M |
$4.1M |
$-2.2M |
$-3.7M |
| Sep 2027 |
$2.8M |
$2.4M |
$388K |
$-1.6M |
| Aug 2027 |
$1.9M |
$2.1M |
$-190K |
$-2.0M |
| Jul 2027 |
$1.9M |
$2.0M |
$-118K |
$-1.8M |
| Jun 2027 |
$3.7M |
$2.1M |
$1.6M |
$-1.7M |
| May 2027 |
$1.9M |
$2.1M |
$-136K |
$-3.3M |
| Apr 2027 |
$2.0M |
$2.0M |
$-63K |
$-3.1M |
| Mar 2027 |
$1.9M |
$2.0M |
$-79K |
$-3.1M |
| Feb 2027 |
$1.9M |
$2.2M |
$-297K |
$-3.0M |
| Jan 2027 |
$1.9M |
$2.4M |
$-420K |
$-2.7M |
| Dec 2026 |
$670K |
$2.2M |
$-1.6M |
$-2.3M |
| Nov 2026 |
$794K |
$2.2M |
$-1.4M |
$-777K |