Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $127K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $839K |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $833 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $641K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.7M |
$1.5M |
$169K |
$8.1M |
| Dec 2028 |
$2.3M |
$1.3M |
$1.0M |
$7.9M |
| Nov 2028 |
$1.6M |
$1.2M |
$369K |
$6.9M |
| Oct 2028 |
$1.6M |
$1.3M |
$259K |
$6.5M |
| Sep 2028 |
$1.6M |
$1.4M |
$246K |
$6.2M |
| Aug 2028 |
$1.6M |
$1.4M |
$147K |
$6.0M |
| Jul 2028 |
$1.6M |
$1.3M |
$251K |
$5.8M |
| Jun 2028 |
$1.6M |
$1.6M |
$28K |
$5.6M |
| May 2028 |
$1.6M |
$1.3M |
$358K |
$5.6M |
| Apr 2028 |
$1.8M |
$1.1M |
$760K |
$5.2M |
| Mar 2028 |
$1.7M |
$1.0M |
$678K |
$4.4M |
| Feb 2028 |
$2.6M |
$1.1M |
$1.6M |
$3.8M |