Income Breakdown
| TV Revenue | $995K |
| Matchday Revenue | $472K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.7M |
| Staff Wages | $77K |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$1.6M |
$5.9M |
$-4.3M |
$141.6M |
| Sep 2027 |
$1.6M |
$5.5M |
$-3.9M |
$145.9M |
| Aug 2027 |
$1.6M |
$6.7M |
$-5.1M |
$149.7M |
| Jul 2027 |
$19.0M |
$4.4M |
$14.7M |
$154.9M |
| Jun 2027 |
$1.6M |
$4.5M |
$-2.9M |
$140.2M |
| May 2027 |
$1.6M |
$5.2M |
$-3.6M |
$143.1M |
| Apr 2027 |
$4.8M |
$5.1M |
$-282K |
$146.6M |
| Mar 2027 |
$4.8M |
$4.5M |
$277K |
$146.9M |
| Feb 2027 |
$3.5M |
$5.6M |
$-2.1M |
$146.6M |
| Jan 2027 |
$9.1M |
$4.6M |
$4.5M |
$148.8M |
| Dec 2026 |
$8.0M |
$4.6M |
$3.4M |
$144.3M |
| Nov 2026 |
$10.8M |
$4.6M |
$6.2M |
$140.8M |