Income Breakdown
| TV Revenue | $23K |
| Matchday Revenue | $6K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Prize Money | $6K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $144K |
| Staff Wages | $5K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$35K |
$219K |
$-184K |
$-7.9M |
| Jun 2029 |
$16K |
$218K |
$-202K |
$-7.7M |
| May 2029 |
$16K |
$248K |
$-232K |
$-7.5M |
| Apr 2029 |
$16K |
$223K |
$-207K |
$-7.3M |
| Mar 2029 |
$17K |
$223K |
$-207K |
$-7.1M |
| Feb 2029 |
$16K |
$216K |
$-200K |
$-6.9M |
| Jan 2029 |
$16K |
$534K |
$-518K |
$-6.7M |
| Dec 2028 |
$16K |
$216K |
$-200K |
$-6.2M |
| Nov 2028 |
$21K |
$222K |
$-201K |
$-6.0M |
| Oct 2028 |
$26K |
$274K |
$-248K |
$-5.8M |
| Sep 2028 |
$27K |
$261K |
$-234K |
$-5.5M |
| Aug 2028 |
$21K |
$267K |
$-246K |
$-5.3M |