Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $135K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $767K |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $38K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $674K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.8M |
$1.5M |
$318K |
$12.7M |
| Dec 2028 |
$2.4M |
$1.4M |
$982K |
$12.3M |
| Nov 2028 |
$1.7M |
$1.4M |
$298K |
$11.3M |
| Oct 2028 |
$1.7M |
$1.6M |
$107K |
$10.9M |
| Sep 2028 |
$7.8M |
$1.6M |
$6.2M |
$10.8M |
| Aug 2028 |
$1.7M |
$1.6M |
$129K |
$4.5M |
| Jul 2028 |
$1.7M |
$1.6M |
$113K |
$4.4M |
| Jun 2028 |
$1.6M |
$1.3M |
$336K |
$5.7M |
| May 2028 |
$1.6M |
$1.6M |
$42K |
$5.3M |
| Apr 2028 |
$1.4M |
$1.4M |
$50K |
$5.3M |
| Mar 2028 |
$1.7M |
$1.2M |
$489K |
$5.2M |
| Feb 2028 |
$2.1M |
$1.2M |
$911K |
$4.7M |