Income Breakdown
| TV Revenue | $34K |
| Matchday Revenue | $13K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $153K |
| Staff Wages | $8K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$51K |
$230K |
$-180K |
$-5.9M |
| Feb 2029 |
$50K |
$231K |
$-181K |
$-5.8M |
| Jan 2029 |
$50K |
$497K |
$-447K |
$-5.6M |
| Dec 2028 |
$50K |
$258K |
$-209K |
$-5.1M |
| Nov 2028 |
$16K |
$285K |
$-269K |
$-4.9M |
| Oct 2028 |
$16K |
$457K |
$-441K |
$-4.7M |
| Sep 2028 |
$17K |
$285K |
$-268K |
$-4.2M |
| Aug 2028 |
$1.6M |
$278K |
$1.4M |
$-4.0M |
| Jul 2028 |
$21K |
$240K |
$-219K |
$-5.3M |
| Jun 2028 |
$17K |
$237K |
$-220K |
$-5.1M |
| May 2028 |
$17K |
$320K |
$-303K |
$-4.9M |
| Apr 2028 |
$17K |
$342K |
$-325K |
$-4.6M |