Income Breakdown
| TV Revenue | $4.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.2M |
| Staff Wages | $43K |
| Transfer Amortization | $968K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$4.3M |
$8.3M |
$-4.0M |
$145.5M |
| Jul 2029 |
$13.6M |
$6.6M |
$7.0M |
$148.5M |
| Jun 2029 |
$4.4M |
$6.7M |
$-2.4M |
$143.3M |
| May 2029 |
$4.3M |
$7.9M |
$-3.6M |
$144.7M |
| Apr 2029 |
$4.4M |
$7.8M |
$-3.3M |
$147.4M |
| Mar 2029 |
$4.3M |
$7.2M |
$-2.9M |
$149.8M |
| Feb 2029 |
$6.1M |
$6.8M |
$-712K |
$151.8M |
| Jan 2029 |
$6.0M |
$7.0M |
$-994K |
$160.2M |
| Dec 2028 |
$4.4M |
$7.2M |
$-2.8M |
$160.4M |
| Nov 2028 |
$4.3M |
$7.2M |
$-2.9M |
$162.5M |
| Oct 2028 |
$4.3M |
$8.5M |
$-4.2M |
$164.7M |
| Sep 2028 |
$6.7M |
$9.7M |
$-3.0M |
$168.1M |