Income Breakdown
| TV Revenue | $9K |
| Matchday Revenue | $6K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $139K |
| Staff Wages | $11K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$18K |
$222K |
$-203K |
$-4.6M |
| Jul 2028 |
$130K |
$232K |
$-102K |
$-4.4M |
| Jun 2028 |
$16K |
$208K |
$-192K |
$-4.3M |
| May 2028 |
$16K |
$266K |
$-250K |
$-4.1M |
| Apr 2028 |
$16K |
$211K |
$-194K |
$-3.8M |
| Mar 2028 |
$16K |
$356K |
$-340K |
$-3.7M |
| Feb 2028 |
$16K |
$213K |
$-197K |
$-3.3M |
| Jan 2028 |
$16K |
$361K |
$-345K |
$-3.1M |
| Dec 2027 |
$17K |
$213K |
$-196K |
$-2.8M |
| Nov 2027 |
$17K |
$213K |
$-196K |
$-2.6M |
| Oct 2027 |
$21K |
$340K |
$-318K |
$-2.4M |
| Sep 2027 |
$25K |
$238K |
$-213K |
$-2.1M |