Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $253K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $40K |
| Transfer Amortization | $313K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $840K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.1M |
$2.6M |
$491K |
$55.4M |
| Dec 2028 |
$4.6M |
$2.7M |
$1.9M |
$54.6M |
| Nov 2028 |
$3.7M |
$2.6M |
$1.1M |
$52.3M |
| Oct 2028 |
$2.3M |
$3.2M |
$-939K |
$50.9M |
| Sep 2028 |
$9.2M |
$2.7M |
$6.6M |
$51.5M |
| Aug 2028 |
$1.6M |
$2.7M |
$-1.1M |
$46.7M |
| Jul 2028 |
$2.1M |
$2.6M |
$-575K |
$48.3M |
| Jun 2028 |
$1.8M |
$2.3M |
$-468K |
$53.2M |
| May 2028 |
$1.9M |
$2.6M |
$-703K |
$53.5M |
| Apr 2028 |
$1.6M |
$2.2M |
$-650K |
$54.1M |
| Mar 2028 |
$1.8M |
$2.1M |
$-255K |
$54.6M |
| Feb 2028 |
$4.1M |
$2.0M |
$2.0M |
$54.7M |