Income Breakdown
| TV Revenue | $1K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $203K |
| Staff Wages | $10K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $46K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$2K |
$329K |
$-327K |
$-3.1M |
| Jul 2027 |
$8K |
$286K |
$-278K |
$-2.8M |
| Jun 2027 |
$2K |
$284K |
$-282K |
$-2.5M |
| May 2027 |
$2K |
$280K |
$-278K |
$-2.2M |
| Apr 2027 |
$2K |
$270K |
$-268K |
$-2.0M |
| Mar 2027 |
$2K |
$304K |
$-302K |
$-1.7M |
| Feb 2027 |
$21K |
$252K |
$-231K |
$-1.4M |
| Jan 2027 |
$2K |
$306K |
$-304K |
$-1.2M |
| Dec 2026 |
$2K |
$242K |
$-240K |
$-864K |
| Nov 2026 |
$2K |
$272K |
$-270K |
$-624K |
| Oct 2026 |
$2K |
$631K |
$-629K |
$-355K |
| Sep 2026 |
$20K |
$245K |
$-225K |
$275K |