Income Breakdown
| TV Revenue | $18K |
| Matchday Revenue | $4K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $83K |
| Staff Wages | $45K |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2033 |
$24K |
$233K |
$-209K |
$-11.9M |
| Mar 2033 |
$24K |
$233K |
$-209K |
$-11.7M |
| Feb 2033 |
$24K |
$233K |
$-209K |
$-11.5M |
| Jan 2033 |
$24K |
$769K |
$-744K |
$-11.2M |
| Dec 2032 |
$25K |
$233K |
$-208K |
$-10.5M |
| Nov 2032 |
$24K |
$233K |
$-209K |
$-10.3M |
| Oct 2032 |
$24K |
$233K |
$-209K |
$-10.1M |
| Sep 2032 |
$24K |
$233K |
$-209K |
$-9.9M |
| Aug 2032 |
$24K |
$234K |
$-210K |
$-9.7M |
| Jul 2032 |
$24K |
$234K |
$-209K |
$-9.5M |
| Jun 2032 |
$326K |
$235K |
$91K |
$-9.3M |
| May 2032 |
$24K |
$235K |
$-211K |
$-9.3M |