Income Breakdown
| TV Revenue | $3.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $133K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.2M |
| Staff Wages | $23K |
| Transfer Amortization | $108K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $744K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$4.0M |
$3.1M |
$905K |
$38.3M |
| Dec 2028 |
$3.6M |
$3.0M |
$626K |
$37.3M |
| Nov 2028 |
$3.6M |
$2.8M |
$766K |
$36.5M |
| Oct 2028 |
$3.6M |
$2.9M |
$773K |
$35.7M |
| Sep 2028 |
$4.5M |
$2.6M |
$1.8M |
$34.8M |
| Aug 2028 |
$3.5M |
$2.2M |
$1.3M |
$32.9M |
| Jul 2028 |
$3.5M |
$2.0M |
$1.5M |
$31.4M |
| Jun 2028 |
$6.3M |
$1.9M |
$4.3M |
$29.8M |
| May 2028 |
$3.5M |
$1.9M |
$1.6M |
$25.4M |
| Apr 2028 |
$3.5M |
$2.3M |
$1.3M |
$23.7M |
| Mar 2028 |
$3.6M |
$3.2M |
$372K |
$22.3M |
| Feb 2028 |
$3.6M |
$2.6M |
$997K |
$21.8M |