Income Breakdown
| TV Revenue | $33K |
| Matchday Revenue | $11K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $231K |
| Staff Wages | $9K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| May 2029 |
$48K |
$310K |
$-263K |
$-6.1M |
| Apr 2029 |
$48K |
$283K |
$-235K |
$-5.8M |
| Mar 2029 |
$49K |
$266K |
$-217K |
$-5.6M |
| Feb 2029 |
$48K |
$265K |
$-217K |
$-5.3M |
| Jan 2029 |
$48K |
$509K |
$-461K |
$-5.1M |
| Dec 2028 |
$47K |
$265K |
$-218K |
$-4.7M |
| Nov 2028 |
$47K |
$265K |
$-218K |
$-4.4M |
| Oct 2028 |
$88K |
$371K |
$-283K |
$-4.2M |
| Sep 2028 |
$233K |
$305K |
$-72K |
$-3.9M |
| Aug 2028 |
$48K |
$245K |
$-198K |
$-3.9M |
| Jul 2028 |
$45K |
$198K |
$-153K |
$-3.7M |
| Jun 2028 |
$17K |
$202K |
$-185K |
$-3.5M |