Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $665K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.5M |
| Staff Wages | $114K |
| Transfer Amortization | $13K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $289K |
| Facility Maintenance | $874K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2027 |
$6.5M |
$4.8M |
$1.7M |
$49.1M |
| Dec 2026 |
$7.7M |
$4.8M |
$2.9M |
$47.4M |
| Nov 2026 |
$7.2M |
$4.9M |
$2.4M |
$44.4M |
| Oct 2026 |
$5.7M |
$5.4M |
$298K |
$42.1M |
| Sep 2026 |
$7.7M |
$3.4M |
$4.3M |
$41.8M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$38.1M |