Income Breakdown
| TV Revenue | $5K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $352 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $234K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $65K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2028 |
$5K |
$423K |
$-418K |
$-4.4M |
| Jan 2028 |
$5K |
$566K |
$-561K |
$-4.0M |
| Dec 2027 |
$5K |
$600K |
$-595K |
$-3.5M |
| Nov 2027 |
$5K |
$533K |
$-528K |
$-2.9M |
| Oct 2027 |
$5K |
$473K |
$-468K |
$-2.4M |
| Sep 2027 |
$17K |
$347K |
$-330K |
$-1.9M |
| Aug 2027 |
$5K |
$307K |
$-302K |
$-1.6M |
| Jul 2027 |
$5K |
$301K |
$-296K |
$-1.3M |
| Jun 2027 |
$64K |
$301K |
$-237K |
$-988K |
| May 2027 |
$5K |
$295K |
$-290K |
$-757K |
| Apr 2027 |
$5K |
$294K |
$-289K |
$-474K |
| Mar 2027 |
$89K |
$297K |
$-208K |
$-191K |