Income Breakdown
| TV Revenue | $7.0M |
| TV Placement Bonus | $704K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $476K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $13.4M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $164K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.6M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2032 |
$8.9M |
$15.2M |
$-6.3M |
$306.9M |
| Jan 2032 |
$16.8M |
$13.8M |
$3.0M |
$313.1M |
| Dec 2031 |
$20.8M |
$16.7M |
$4.1M |
$309.9M |
| Nov 2031 |
$16.6M |
$13.5M |
$3.0M |
$305.6M |
| Oct 2031 |
$13.4M |
$15.6M |
$-2.2M |
$302.4M |
| Sep 2031 |
$24.4M |
$14.0M |
$10.5M |
$304.4M |
| Aug 2031 |
$9.0M |
$10.6M |
$-1.7M |
$293.8M |
| Jul 2031 |
$9.1M |
$10.1M |
$-1.0M |
$295.3M |
| Jun 2031 |
$44.9M |
$10.0M |
$34.8M |
$296.1M |
| May 2031 |
$9.1M |
$12.0M |
$-3.0M |
$261.2M |
| Apr 2031 |
$11.9M |
$13.5M |
$-1.6M |
$264.0M |
| Mar 2031 |
$11.4M |
$15.3M |
$-3.9M |
$265.4M |