Income Breakdown
| TV Revenue | $2.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $116K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.5M |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $169K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $766K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.2M |
$3.4M |
$1.8M |
$28.7M |
| Jul 2029 |
$2.6M |
$3.4M |
$-783K |
$29.6M |
| Jun 2029 |
$2.6M |
$3.2M |
$-616K |
$30.2M |
| May 2029 |
$3.0M |
$3.8M |
$-795K |
$30.6M |
| Apr 2029 |
$3.2M |
$2.7M |
$491K |
$31.3M |
| Mar 2029 |
$3.3M |
$2.6M |
$700K |
$30.6M |
| Feb 2029 |
$3.3M |
$2.6M |
$763K |
$29.7M |
| Jan 2029 |
$3.5M |
$2.5M |
$959K |
$28.8M |
| Dec 2028 |
$5.8M |
$2.5M |
$3.3M |
$27.7M |
| Nov 2028 |
$3.3M |
$2.8M |
$492K |
$24.2M |
| Oct 2028 |
$3.0M |
$3.3M |
$-353K |
$23.5M |
| Sep 2028 |
$3.0M |
$2.8M |
$191K |
$23.7M |