Income Breakdown
| TV Revenue | $1.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $71K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $548K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $16K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $625K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$241K |
$2.7M |
| Aug 2028 |
$1.5M |
$1.2M |
$249K |
$2.5M |
| Jul 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$191K |
$2.2M |
| Jun 2028 |
$2.2M |
$1.2M |
$1.1M |
$2.0M |
| May 2028 |
$1.4M |
$1.3M |
$110K |
$926K |
| Apr 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$222K |
$799K |
| Mar 2028 |
$1.4M |
$1.3M |
$76K |
$561K |
| Feb 2028 |
$1.4M |
$1.4M |
$61K |
$469K |
| Jan 2028 |
$1.4M |
$1.3M |
$114K |
$391K |
| Dec 2027 |
$1.3M |
$835K |
$434K |
$260K |
| Nov 2027 |
$508K |
$861K |
$-353K |
$-190K |
| Oct 2027 |
$754K |
$883K |
$-129K |
$147K |