Income Breakdown
| TV Revenue | $6.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $123K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $1.4M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $44K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $694K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$8.1M |
$1.8M |
$6.3M |
$17.0M |
| Jun 2027 |
$3.5M |
$1.8M |
$1.6M |
$10.7M |
| May 2027 |
$3.4M |
$1.8M |
$1.6M |
$9.1M |
| Apr 2027 |
$3.5M |
$1.8M |
$1.6M |
$7.5M |
| Mar 2027 |
$3.4M |
$1.8M |
$1.6M |
$5.9M |
| Feb 2027 |
$3.4M |
$1.8M |
$1.6M |
$4.3M |
| Jan 2027 |
$3.4M |
$1.9M |
$1.5M |
$2.7M |
| Dec 2026 |
$1.2M |
$1.6M |
$-365K |
$1.2M |
| Nov 2026 |
$1.6M |
$1.6M |
$8K |
$1.5M |
| Oct 2026 |
$589K |
$2.3M |
$-1.7M |
$1.5M |
| Sep 2026 |
$1.2M |
$1.2M |
$61K |
$3.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.2M |