Income Breakdown
| TV Revenue | $51K |
| Matchday Revenue | $12K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $552K |
| Staff Wages | $5K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2027 |
$67K |
$627K |
$-561K |
$-9.5M |
| Nov 2027 |
$66K |
$627K |
$-562K |
$-8.9M |
| Oct 2027 |
$68K |
$1.2M |
$-1.1M |
$-8.4M |
| Sep 2027 |
$23K |
$670K |
$-646K |
$-7.2M |
| Aug 2027 |
$23K |
$686K |
$-663K |
$-6.6M |
| Jul 2027 |
$23K |
$672K |
$-648K |
$-5.9M |
| Jun 2027 |
$23K |
$674K |
$-651K |
$-5.3M |
| May 2027 |
$23K |
$679K |
$-655K |
$-4.6M |
| Apr 2027 |
$23K |
$668K |
$-644K |
$-4.0M |
| Mar 2027 |
$22K |
$674K |
$-652K |
$-3.3M |
| Feb 2027 |
$49K |
$632K |
$-583K |
$-2.7M |
| Jan 2027 |
$1.0M |
$636K |
$414K |
$-2.1M |