Income Breakdown
| TV Revenue | $54K |
| Matchday Revenue | $12K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $448K |
| Staff Wages | $16K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2027 |
$70K |
$533K |
$-463K |
$-8.8M |
| Oct 2027 |
$71K |
$1.0M |
$-979K |
$-8.3M |
| Sep 2027 |
$24K |
$639K |
$-615K |
$-7.4M |
| Aug 2027 |
$23K |
$634K |
$-611K |
$-6.7M |
| Jul 2027 |
$23K |
$582K |
$-558K |
$-6.1M |
| Jun 2027 |
$25K |
$592K |
$-567K |
$-5.6M |
| May 2027 |
$26K |
$600K |
$-574K |
$-5.0M |
| Apr 2027 |
$23K |
$571K |
$-548K |
$-4.4M |
| Mar 2027 |
$24K |
$587K |
$-563K |
$-3.9M |
| Feb 2027 |
$52K |
$549K |
$-497K |
$-3.3M |
| Jan 2027 |
$522K |
$676K |
$-153K |
$-2.8M |
| Dec 2026 |
$24K |
$540K |
$-516K |
$-2.7M |