Income Breakdown
| TV Revenue | $6.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.6M |
| Staff Wages | $18K |
| Transfer Amortization | $134K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $144K |
| Facility Maintenance | $1.0M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$7.2M |
$8.0M |
$-719K |
$117.8M |
| Jul 2029 |
$8.3M |
$8.2M |
$101K |
$118.4M |
| Jun 2029 |
$7.1M |
$7.9M |
$-820K |
$118.2M |
| May 2029 |
$7.0M |
$9.7M |
$-2.7M |
$118.9M |
| Apr 2029 |
$8.1M |
$8.0M |
$65K |
$121.4M |
| Mar 2029 |
$8.1M |
$7.6M |
$513K |
$121.2M |
| Feb 2029 |
$23.3M |
$6.2M |
$17.1M |
$120.6M |
| Jan 2029 |
$24.4M |
$6.3M |
$18.1M |
$106.3M |
| Dec 2028 |
$10.7M |
$6.5M |
$4.2M |
$88.1M |
| Nov 2028 |
$11.1M |
$6.5M |
$4.6M |
$83.9M |
| Oct 2028 |
$9.9M |
$7.1M |
$2.8M |
$79.2M |
| Sep 2028 |
$11.7M |
$6.2M |
$5.4M |
$76.3M |