Income Breakdown
| TV Revenue | $4.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $313K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.2M |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $771K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$8.6M |
$3.0M |
$5.7M |
$55.2M |
| Aug 2028 |
$4.7M |
$4.4M |
$236K |
$49.5M |
| Jul 2028 |
$4.7M |
$3.9M |
$840K |
$49.3M |
| Jun 2028 |
$11.6M |
$2.4M |
$9.2M |
$48.5M |
| May 2028 |
$4.9M |
$2.4M |
$2.5M |
$39.3M |
| Apr 2028 |
$5.0M |
$2.4M |
$2.5M |
$36.8M |
| Mar 2028 |
$5.0M |
$2.6M |
$2.4M |
$34.3M |
| Feb 2028 |
$5.0M |
$2.3M |
$2.7M |
$31.9M |
| Jan 2028 |
$5.3M |
$2.3M |
$3.0M |
$29.2M |
| Dec 2027 |
$5.1M |
$2.3M |
$2.8M |
$26.1M |
| Nov 2027 |
$4.6M |
$2.3M |
$2.4M |
$23.3M |
| Oct 2027 |
$5.1M |
$2.5M |
$2.6M |
$20.9M |