Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $830K |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $24K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $621K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.4M |
$1.5M |
$-102K |
$4.9M |
| Dec 2028 |
$1.4M |
$1.5M |
$-136K |
$5.0M |
| Nov 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-159K |
$5.1M |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$1.8M |
$-455K |
$5.2M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-196K |
$5.6M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$1.4M |
$-164K |
$5.8M |
| Jul 2028 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$6.0M |
| Jun 2028 |
$1.2M |
$1.4M |
$-194K |
$4.3M |
| May 2028 |
$1.2M |
$1.5M |
$-313K |
$4.4M |
| Apr 2028 |
$1.2M |
$1.4M |
$-186K |
$4.7M |
| Mar 2028 |
$1.2M |
$1.5M |
$-234K |
$4.9M |
| Feb 2028 |
$1.3M |
$1.5M |
$-156K |
$5.1M |