Income Breakdown
| TV Revenue | $61K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $33K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $491K |
| Staff Wages | $40K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $29K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$96K |
$686K |
$-590K |
$-3.0M |
| May 2027 |
$119K |
$663K |
$-545K |
$-2.4M |
| Apr 2027 |
$63K |
$637K |
$-574K |
$-1.8M |
| Mar 2027 |
$62K |
$640K |
$-578K |
$-1.3M |
| Feb 2027 |
$63K |
$653K |
$-590K |
$-678K |
| Jan 2027 |
$63K |
$569K |
$-507K |
$-89K |
| Dec 2026 |
$1.1M |
$582K |
$519K |
$418K |
| Nov 2026 |
$86K |
$593K |
$-507K |
$-101K |
| Oct 2026 |
$86K |
$689K |
$-602K |
$406K |
| Sep 2026 |
$69K |
$331K |
$-262K |
$1.0M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.3M |