Income Breakdown
| TV Revenue | $5.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $295K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.5M |
| Staff Wages | $65K |
| Transfer Amortization | $21K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $719K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$5.3M |
$3.3M |
$1.9M |
$20.6M |
| Jul 2027 |
$5.2M |
$3.3M |
$1.9M |
$18.6M |
| Jun 2027 |
$12.3M |
$3.4M |
$8.8M |
$16.7M |
| May 2027 |
$5.2M |
$3.5M |
$1.7M |
$7.9M |
| Apr 2027 |
$5.2M |
$3.5M |
$1.7M |
$6.1M |
| Mar 2027 |
$5.8M |
$3.5M |
$2.3M |
$4.4M |
| Feb 2027 |
$5.3M |
$3.5M |
$1.8M |
$2.1M |
| Jan 2027 |
$2.2M |
$3.0M |
$-835K |
$256K |
| Dec 2026 |
$2.1M |
$3.2M |
$-1.1M |
$1.1M |
| Nov 2026 |
$2.4M |
$3.2M |
$-864K |
$2.1M |
| Oct 2026 |
$659K |
$3.8M |
$-3.1M |
$3.0M |
| Sep 2026 |
$595K |
$1.1M |
$-519K |
$6.1M |