Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $29K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $7K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $662K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.4M |
$2.3M |
$1.1M |
$34.8M |
| Aug 2028 |
$3.4M |
$2.6M |
$828K |
$33.6M |
| Jul 2028 |
$3.4M |
$2.2M |
$1.2M |
$32.8M |
| Jun 2028 |
$7.1M |
$2.0M |
$5.1M |
$31.9M |
| May 2028 |
$3.6M |
$2.4M |
$1.2M |
$26.7M |
| Apr 2028 |
$3.6M |
$2.3M |
$1.3M |
$25.5M |
| Mar 2028 |
$3.7M |
$2.1M |
$1.6M |
$24.2M |
| Feb 2028 |
$3.7M |
$1.9M |
$1.8M |
$22.6M |
| Jan 2028 |
$4.3M |
$2.2M |
$2.0M |
$20.8M |
| Dec 2027 |
$3.6M |
$1.9M |
$1.7M |
$18.8M |
| Nov 2027 |
$3.6M |
$1.9M |
$1.6M |
$17.1M |
| Oct 2027 |
$3.6M |
$2.0M |
$1.5M |
$15.5M |