Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $605K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $123K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.8M |
| Staff Wages | $56K |
| Transfer Amortization | $400K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.2M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$7.0M |
$6.4M |
$672K |
$150.0M |
| Dec 2028 |
$6.2M |
$6.7M |
$-490K |
$148.9M |
| Nov 2028 |
$5.7M |
$6.2M |
$-562K |
$149.0M |
| Oct 2028 |
$3.8M |
$6.8M |
$-3.0M |
$149.2M |
| Sep 2028 |
$10.0M |
$6.2M |
$3.8M |
$151.8M |
| Aug 2028 |
$4.4M |
$6.4M |
$-1.9M |
$147.6M |
| Jul 2028 |
$32.7M |
$5.5M |
$27.2M |
$149.2M |
| Jun 2028 |
$3.9M |
$5.6M |
$-1.7M |
$133.9M |
| May 2028 |
$4.0M |
$5.3M |
$-1.4M |
$135.5M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$5.1M |
$-1.1M |
$136.7M |
| Mar 2028 |
$4.1M |
$5.0M |
$-891K |
$137.6M |
| Feb 2028 |
$21.5M |
$5.1M |
$16.3M |
$138.3M |