Income Breakdown
| TV Revenue | $4K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $245 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $206K |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $46K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $30K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$4K |
$308K |
$-304K |
$-3.2M |
| Aug 2028 |
$4K |
$196K |
$-192K |
$-2.9M |
| Jul 2028 |
$125K |
$211K |
$-86K |
$-2.7M |
| Jun 2028 |
$4K |
$185K |
$-181K |
$-2.6M |
| May 2028 |
$4K |
$165K |
$-161K |
$-2.5M |
| Apr 2028 |
$8K |
$232K |
$-224K |
$-2.3M |
| Mar 2028 |
$8K |
$152K |
$-144K |
$-2.1M |
| Feb 2028 |
$354K |
$225K |
$129K |
$-1.9M |
| Jan 2028 |
$4K |
$279K |
$-275K |
$-2.1M |
| Dec 2027 |
$4K |
$184K |
$-180K |
$-1.8M |
| Nov 2027 |
$4K |
$175K |
$-172K |
$-1.6M |
| Oct 2027 |
$4K |
$141K |
$-137K |
$-1.4M |