Income Breakdown
| TV Revenue | $34K |
| Matchday Revenue | $13K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $372K |
| Staff Wages | $16K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2027 |
$51K |
$458K |
$-407K |
$-3.4M |
| Nov 2027 |
$53K |
$288K |
$-235K |
$-3.0M |
| Oct 2027 |
$53K |
$393K |
$-340K |
$-2.8M |
| Sep 2027 |
$55K |
$296K |
$-241K |
$-2.5M |
| Aug 2027 |
$19K |
$287K |
$-268K |
$-2.2M |
| Jul 2027 |
$50K |
$256K |
$-206K |
$-1.9M |
| Jun 2027 |
$19K |
$259K |
$-240K |
$-1.7M |
| May 2027 |
$19K |
$259K |
$-240K |
$-1.5M |
| Apr 2027 |
$19K |
$235K |
$-216K |
$-1.3M |
| Mar 2027 |
$19K |
$235K |
$-216K |
$-1.0M |
| Feb 2027 |
$64K |
$237K |
$-173K |
$-833K |
| Jan 2027 |
$19K |
$268K |
$-249K |
$-660K |