Income Breakdown
| TV Revenue | $641K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $30K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $292K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $447K |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $38K |
| Loan Fees (Out) | $20K |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$2.4M |
$654K |
$1.8M |
$-2.5M |
| Jun 2028 |
$613K |
$628K |
$-15K |
$-3.9M |
| May 2028 |
$685K |
$695K |
$-10K |
$-3.9M |
| Apr 2028 |
$678K |
$580K |
$97K |
$-3.9M |
| Mar 2028 |
$684K |
$581K |
$103K |
$-4.0M |
| Feb 2028 |
$673K |
$638K |
$35K |
$-4.1M |
| Jan 2028 |
$661K |
$809K |
$-148K |
$-4.2M |
| Dec 2027 |
$658K |
$611K |
$47K |
$-4.0M |
| Nov 2027 |
$1.3M |
$611K |
$647K |
$-4.1M |
| Oct 2027 |
$644K |
$792K |
$-147K |
$-4.7M |
| Sep 2027 |
$221K |
$683K |
$-463K |
$-4.6M |
| Aug 2027 |
$220K |
$724K |
$-504K |
$-4.1M |