Income Breakdown
| TV Revenue | $957K |
| Matchday Revenue | $168K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $65K |
| Facility Maintenance | $602K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2028 |
$1.4M |
$2.5M |
$-1.1M |
$13.4M |
| Dec 2027 |
$1.3M |
$4.1M |
$-2.8M |
$14.5M |
| Nov 2027 |
$1.3M |
$2.7M |
$-1.4M |
$17.3M |
| Oct 2027 |
$1.3M |
$3.0M |
$-1.6M |
$18.7M |
| Sep 2027 |
$1.5M |
$2.6M |
$-1.1M |
$20.3M |
| Aug 2027 |
$1.4M |
$2.4M |
$-1.0M |
$21.4M |
| Jul 2027 |
$6.6M |
$2.2M |
$4.4M |
$22.4M |
| Jun 2027 |
$1.3M |
$2.1M |
$-763K |
$18.0M |
| May 2027 |
$1.3M |
$2.1M |
$-748K |
$18.8M |
| Apr 2027 |
$1.3M |
$2.1M |
$-783K |
$19.5M |
| Mar 2027 |
$1.3M |
$2.1M |
$-798K |
$20.3M |
| Feb 2027 |
$1.4M |
$2.1M |
$-694K |
$21.1M |